Kereste

Kereste Nedir:

Ormanlarda ticari amaçlar doğrultusunda yetiştirilip belli bir uzunluğa, kaliteye ve hacme ulaşan tomrukların; etrafındaki dalları ve budakları temizlenerek belli ebatlar dâhilinde kesilmesiyle kereste elde edilir. Günümüzde hemen hemen her alanda kullanılmakta, birçok çeşide ve türe sahip tomruklardan (ağaçlardan) elde edilmektedir.

Orman Ürünleri İthalatı & İhracatı:

ÖZKA Dış Ticaret olarak , orman ürünleri sektöründe 5 yılın verdiği deneyim ve tecrübe ile müşterilerimize birçok orman ürünleri tedariği noktasında hizmet vermekteyiz. Müşterilerimize sunmuş olduğumuz ürünlerimizi , Ukrayna ve Belarus gibi ülkeler üzerinden sunmaktayız. İthal ve yerli kereste fiyatı ya da ürünlerimiz hakkında daha fazla bilgiyi yazının ilerleyen kısmında detaylıca yer verdik.

Satışını Yaptığımız Kereste Çeşitlerimiz:

Firmamız, sektörel veya kişisel olarak kullanım amaçlarınıza yönelik birçok çeşidi bünyesinde barındırmaktadır. İnşaat/ yapı alanı, mobilya imalatı, tekne/gemi, çardak, sauna türü alanlar için amaçlarınıza uygun olarak çeşitlerimiz bulunmaktadır. En yaygın olarak kullanılan türler ise Çam, ladin, Ukrayna ve Belaruskereste çeşitleridir.. 2019 yılı kereste fiyatlarımızı öğrenmek için iletişime geçiniz!

Çam: Halkımız tarafından en yaygın olarak bilinen ağaç türüdür. Anadolu’da yaygın olarak görülen ve kullanılan bir ağaç türü olan çam, her türlü ilkim ve zorlu doğa koşullarına karşı son derece iyi mukavemet göstermektedir. İnşaat, çatı, mobilya imalatı, doğrama alanında kullanılan çam; diğer seçeneklerine göre daha ekonomik fiyatlıdır. Ürünümüz Ukrayna, Belarus üzerinden temin edilerek sunulmaktadır

Ladin: Bazı özellikleri ile çam ağacına benzediği bilinmektedir. İğne yapraklı yapıya sahip olan ladin ağacı, beyaz bir görünüme sahip reçinalı bir yapıdadır. Kereste olarak yapı sektöründe, mobilya/dekorasyon, gemi gibi alanlarda tercih edilen üründür. Yıl içerisinde en çok satışını gerçekleştirdiğimiz ürünlerimizdedir. Kolay işlenmekte ve uzun ömürlü bir yapısı bulunmaktadır.

Ukrayna: İsmini getirilen ülkeden alan bir üründür. Orman ürünleri ithalatı ve ihracatı noktasında en büyük hacme sahip olan Ukrayna, bünyesinde barındırdığı kaliteli ormanları sayesinde çok iyi tomruklar ve keresteler elde edilmektedir. Ülkenin verimli olmasından ve çok yüksek ithalat ve ihracat kapasitesine sahip olmasından dolayı Ukrayna ürünü tercih edilmektedir.

kereste-removebg-preview-min
× Whatsapp İletişim